Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe

Nasza firma wykonuje konstrukcje stalowe od przeszło 12 lat. Działamy kompleksowo co oznacza, że wykonujemy plany konstrukcyjne, produkujemy elementy konstrukcji, dostarczamy je na wskazane miejsce oraz montujemy. Plany konstrukcyjne weryfikujemy wspólnie z inwestorem tak, aby końcowy projekt był dla niego jak najbardziej korzystny. Żadna z setek realizacji na terenie całego świata nie byłaby możliwa bez uczciwego i rzetelnego podejścia do klienta.

Stawiamy na minimalizację kosztów przy zachowaniu najwyższej jakości. Kontrahenci doceniają w naszej firmie przede wszystkim profesjonalizm ludzi. Mają świadomość że mogą zlecić naszej kadrze opracowanie skomplikowanych projektów z których wszystkie zostaną zrealizowane w najlepszy możliwy sposób.

 

DOBRY PROJEKT FUNDAMENTEM SUKCESU

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przygotowanie dobrego projektu jest podstawą dla udanej realizacji. Właśnie dlatego posiadamy własny zespół projektowy. Dzięki temu możemy kontrolować wszystkie etapy powstawania danej konstrukcji. Pracujemy na nowoczesnych programach do projektowania konstrukcji stalowych 3D. Projektanci pracujący w HugeHalls Group S.A. uwielbiają wyzwania i do każdego z nich podchodzą z pełnym profesjonalizmem oraz indywidualnym podejściem.

Niezaprzeczalną zaletą naszych projektów jest ich funkcjonalność. Stosowanie najlepszych materiałów o wysokiej wytrzymałości pozwala ograniczać liczbę słupów podtrzymujących konstrukcję.

Każdy projekt konstrukcji hali obejmuje opis techniczny (z zestawem obliczeń statystycznych) wraz z kompletem rysunków konstrukcyjnych hali.

 

PROCES PRODUKCJI HALI STALOWEJ

 

1. Kontakt z klientem

Zanim konstruktorzy ruszą do pracy, a maszyny wskoczą na wyższe obroty, odbywamy rzeczową rozmowę z klientem w celu zidentyfikowania jego potrzeb i ustalenia całego procesu.

2. Konfiguracja hali

Po zakończonej rozmowie, przygotowujemy ofertę ze skonfigurowaną halą. Omawiamy ponownie projekt i w przypadku zmian edytujemy projekt. Gdy już mamy pewność, że projekt spełnia wszystkie ustalenia przekazujemy go do produkcji.

3. Produkcja

Skonfigurowany projekt trafia do naszej fabryki, w której zespół specjalistów czuwa nad produkcją, zarówno zachowaniem jej wysokiej jakości jak i bezpieczeństwem.

4. Dostawa i montaż hali

Gdy wszystkie elementy konstrukcji są gotowe, dostarczamy je do wcześniej wskazanego miejsca i przystępujemy do montażu.

5. Gwarancja i serwis

Po zakończeniu budowy, nie zostawiamy klienta bez wsparcia. Oferujemy zarówno serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjne.

 

STAL JAKO MATERIAŁ BUDOWLANY

Klientom dajemy wybór pomiędzy konstrukcją stalową i aluminiową. Obie stosuje się w nieco innych projektach, a z racji tematyki wpisu skupimy się na stali. Jest to materiał obecny w budownictwie od bardzo dawna. Chyba każdy kojarzy zdjęcie robotników spędzających przerwę śniadaniową na stalowej belce podczas budowy Rockefeller Plaza.

Przez długi okres czasu stal była jednym z elementów konstrukcyjnych, ale raczej nie występowała sama. Stanowiła szkielet budynku, który obudowywano cegłą lub innymi materiałami. Stal wykorzystywana jest również do produkcji zbrojeń. Dzięki ciągłemu postępowi, dzisiaj budynki oparte w całości o konstrukcje stalowe nie są niczym nadzwyczajnym. Swoją popularność zawdzięczają głównie wykorzystywaniu jako obiekty magazynowe i przemysłowe. Stal wyparła tutaj tradycyjne budownictwo za sprawą niższych kosztów i zdecydowanie krótszych czasów realizacji.

Jednak nawet najniższa cena i skrócony czas realizacji, nie byłby walorami determinującymi decyzję o wykorzystaniu konstrukcji stalowych, gdyby jej odporność była znacząco niższa. Na szczęście dla wielu inwestorów i całej gospodarki, stal stosowana do produkcji hal jest bardzo wytrzymała. Podczas upałów czy mroźnych zim często pojawiają się informacje o niszczejących stalowych szynach. Wynika to z procesu produkcyjnego, użytej stali i tego, że były one często wykonywane dziesiątki lat temu. Konstrukcje stalowe wykorzystywane przy budowie hal to struktury całoroczne, wytrzymujące bez najmniejszych problemów zmiany temperatur.

Lekkie konstrukcje stalowe znajdują coraz szersze grono odbiorców również za sprawą fundamentów, a dokładniej rzecz ujmując ich braku. Oczywiście powierzchnia pod budowę musi być odpowiednio przygotowana i utwardzona, jednak wciąż omija się istotny problem wykopu fundamentów, czasu i kosztu jaki za sobą niosą. Wspomnieliśmy o krótkim czasie realizacji, a dla niektórych z Państwa równie istotny może się okazać aspekt, możliwości budowy hal stalowych niezależnie od pory roku.

Jako producent wykorzystując stal w wielu konstrukcjach, dbamy o zachowanie najwyższych norm w tym PN-EN 1990 i PN-EN 1991 dodatkowo posiadamy certyfikaty które uprawniają naszą firmę do oznaczania znakiem CE konstrukcji stalowych.

 

KONSTRUKCJE STALOWE - ZASTOSOWANIE

Hale stalowe idealnie nadają się dla wielkich powierzchni magazynowych bądź przemysłowych. Najczęściej spotyka się je przy autostradach i drogach szybkiego ruch, portach czy w dzielnicach przemysłowych miast. Dzięki podatności stali na obróbkę, można tworzyć budynki pod praktycznie, każdą formę działalności. Oprócz dwóch wymienionych na wstępie, konstrukcje stalowe sprawdzą się również w rolnictwie, jako hale lotnicze czy hale sportowe.

Dodatkowym atutem dla użyteczności omawianych budynków jest możliwość konfiguracji wyposażenia. Od typu materiału z jakiego mają zostać wykonane ściany czy dach po ilość świetlików, typ bramy (rolowana albo segmentowa) po dodatkowe drzwi ewakuacyjne.

Konstrukcje stalowe nie zawsze muszą być obudowane ze wszystkich stron. Dobrym przykładem są wiaty stalowe, które omawialiśmy w jednym z poprzednich wpisów.

Podsumowując omawiany temat, należy odnotować, że konstrukcje stalowe stanowią w pełni funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Dodatkowo są znacząco tańsze, a ich budowa szybsza w realizacji. Jeżeli poczuli się Państwo zainteresowani i mają pytania to zachęcamy do kontaktu poprzez formularz, albo zostawienie odpowiedzi w komentarzu. Do zobaczenia w kolejnym artykule.