Namioty halowe - ich rodzaje i zastosowanie w biznesie

Namioty halowe - ich rodzaje i zastosowanie w biznesie

Jeżeli Państwa biznes potrzebuje przestrzeni dla rozwoju, to warto zainteresować się treścią niniejszego wpisu. Poruszymy w nim kwestię namiotów halowych. Tego jakich funkcji mogą spełniać, oraz kosztów z jakimi należy się liczyć przy planowaniu budynków opartych o konstrukcje stalowe bądź aluminiowe. Nasza firma zajmuje się całym procesem od produkcji, przez dostawę po montaż. Dzięki tak kompleksowemu podejściu jesteśmy w stanie zrealizować dla Państwa projekt, który będzie spełniał najwyższe standardy, a nasza kadra będzie gotowa do udzielenia niezbędnych informacji.

 

CZYM SĄ NAMIOTY HALOWE

Namioty halowe to w zasadzie zamienne sformułowanie dla hal namiotowych. Przy czym namiotem nazwiemy obiekt o dachu dwuspadowym. Dla wielu, nazwa “namiot” kojarzy się z konstrukcją mniej trwałą od hali stalowej, może wynikać to z faktu, że zazwyczaj wyobrażając sobie namiot mamy przed oczyma obiekt wykonany z miarę elastycznego materiału, podatnego na uszkodzenia. Jednak w przypadku namiotów halowych, przy konstrukcji ścian i dachu z powodzeniem stosuje się grube plandeki PVC, jak i płyty warstwowe. Oba materiały są wytrzymałe i zapewniają odpowiednią trwałość.

 

ZASTOSOWANIA NAMIOTÓW HALOWYCH

Zacznijmy od najbardziej podstawowych, a zarazem bardzo popularnych namiotów wykorzystywanych w branży imprezowo-weselnej. Takie obiekty są zazwyczaj proste w montażu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy, jednak dla bezpieczeństwa swojego i gości warto powierzyć jego posadowienie fachowcom. Tego typu konstrukcje opiera się na lekkich profilach aluminiowych przez co zaleca się stosowanie ich, przy w miarę korzystnych warunkach pogodowych. Aluminium jest wytrzymałe, jednak w zderzeniu z bardzo silnym wiatrem i mocnymi opadami śniegu może ulec uszkodzeniu. Idealną porą na korzystanie ze wspomnianych namiotów jest okres wiosenno-letni. Organizuje się w nich tymczasowe wystawy, wesela czy punkty gastronomiczne.

Hale aluminiowe sprawdzają się również jako obiekty o większej kubaturze. Ich największą zaletą jest to, że mogą być skracane i wydłużane wedle potrzeb. Nie ma problemu z wykorzystaniem ich jako obiektów okolicznościowych, handlowych czy magazynowych.

W naszej firmie wykorzystujemy aluminium od najlepszych dostawców, dzięki czemu gwarantujemy wysoką wytrzymałość konstrukcji. Taki namiot może posiadać ściany i dach z plandeki, płyt warstwowych bądź blachy.

Namioty stalowe to kolejna opcja dostępna na rynku. Najczęściej wykorzystuje się je w rolnictwie. Rolnicy doceniają przede wszystkim wytrzymałość, ale i krótki czas realizacji. Od momentu złożenia zamówienia, do postawienia obiektu na wskazanej działce mija często miesiąc albo dwa. Wielu rolników ceni podobnie jak w przypadku hal aluminiowych możliwość łatwego powiększenia przestrzeni.

Namioty stalowe idealnie nadają się na przechowywanie siana i uzyskanie zadaszonej powierzchni na maszyny rolnicze. Również inne branże znajdą zastosowanie dla omawianych konstrukcji. Wystarczy wspomnieć o firmach organizujących w nich targi, punkty handlowe oraz miejsca promocyjne.

Ostatnim typem namiotów halowych albo hal namiotowych, zależnie od tego jakie nazewnictwo bardziej nam pasuje, są hale stalowe. Jest to bardzo popularne rozwiązanie dla większych obiektów wymagających pełnej odporności śniegowo-wiatrowej. Wykorzystuje się je w logistyce, jako magazyny, obiekty przemysłowe, hangary lotnicze oraz w wielu innych gałęziach gospodarki.

W przypadku hal stalowych często występują dachy wielospadowe, wtedy ciężko dostrzec podobieństwo do namiotu, jednak i takie obiekty znajdują się wśród naszych realizacji. To właśnie o te budynki najczęściej pytają osoby szukające namiotów halowych.

 

KOSZTY POSTAWIENIA NAMIOTU HALOWEGO

Jak zwykle bywa w takich wypadkach tak i tutaj określenie kosztów namiotu jest bardzo ciężkie. Nie ma możliwości podania jednej ceny za metr kwadratowy, która będzie pasować do każdego zapytania. Cena końcowa ulega zmianie już na samym początku, gdy decyduje się o jej wymiarach. Każda kolejna decyzja ma również ogromny wpływ na cenę. Właśnie z tego powodu zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora hali. Jest to w pełni darmowe narzędzie, dzięki któremu możemy wycenić Państwa projekt.

Namioty halowe są obiektami spełniającymi wiele ról w gospodarce. Dzięki nim ogromna ilość przedsiębiorców może się rozwijać każdego dnia. Cieszymy się z faktu, że spore grono z nich zdecydowało się na współpracę z naszą firmą.

Jeśli po tym krótkim omówieniu tematu, potrzebują Państwo większej ilości informacji, albo są już zdecydowani na zakup, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na pytania i przeprowadzą przez cały proces realizacji.