Małe hale stalowe - zalety rozwiązania

Małe hale stalowe - zalety rozwiązania

HALE STALOWE IDEALNE ROZWIĄZANIE

Małe hale stalowe to idealne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców planujących rozpocząć lub rozszerzyć swoją działalność, dla której niezbędna będzie zamknięta, bezpieczna i w pełni funkcjonalna przestrzeń. Na wstępie przybliżymy pojęcie hali stalowej. Określenie to ma uzasadnienie w przypadku każdego obiektu budowlanego, opartego o konstrukcje stalowe z wyłączeniem konstrukcji bez ścian, wtedy mamy do czynienia z wiatami.

Hale stalowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i łatwością montażu. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Z powodzeniem służą w produkcji, rolnictwie czy wydarzeniach sportowych. W szerszym zakresie hale stalowe przedstawiliśmy na odpowiedniej podstronie z ofertą, do której odsyłamy Państwa w razie dalszego zainteresowania tematem, a teraz przejdźmy do motywu przewodniego który stanowią niewielkie hale stalowe.

W branży nie ma jednoznacznego określenia na to jaką hale uznaje się za małą. Łatwo sobie wyobrazić dużego producenta elektroniki jak np. LG, czy dystrybutora jakim jest Amazon. Jak powszechnie wiadomo druga z tych firm posiada w Polsce 3 duże hale z których towar wysyłany jest na całą Europę. W jednej hali pracują setki ludzi, i z punktu widzenia takiej firmy hala na 5000m2 może zostać uznana za małą.

Przechodząc do punktu widzenia inwestora, za obiekty małe zazwyczaj uznawane są budynki o kubaturze kilkudziesięciu-kilkuset metrów. Klienci poszukujący małej hali stalowej zazwyczaj zgłaszają się właśnie po obiekty zawierające się we wspomnianym przedziale tj. po przestrzeń liczoną w setkach metrów kwadratowych. Wynika to z tego faktu, że do mniejszych obiektów często wykorzystuje się konstrukcje aluminiowe. Na kilkudziesięciu metrach ciężko o składowanie większej ilości towaru czy sprzętu. Najmniejsze przestrzenie zarezerwowane są często do namiotów weselnych, targowych bądź gospodarczych. Zatem gdy już wyjaśniliśmy pojęcie małej hali stalowej przejdźmy do określenia kosztów budowy, sposobu montażu, wymagań jakie trzeba spełnić aby stać się właścicielem oraz możliwości jakie dają tego typu obiekty.

CZAS BUDOWY I CENA

Zacznijmy od procesu budowy. Niezależnie od wielkości obiektu, jego wykonawca powinien podchodzić do realizacji w pełni profesjonalny sposób. Wielkość nie ma zasadniczego wpływu na trudność procesu produkcji, wpływa jedynie na jego wydłużenie bądź skrócenie. Większą rolę odgrywają tutaj indywidualne wymagania klienta jak liczba okien, typ ścian itd. Co się tyczy samej budowy i tutaj nie zachodzą żadne większe zmiany, poza czasem montażu. Duże obiekty to duże wyzwanie logistyczne i należy dbać o odpowiednie skoordynowanie prac aby budowa nie przeciągała się poza termin realizacji. W przypadku małej hali dużo łatwiej dotrzymać terminów. Projekty tworzone są z myślą o dalszej rozbudowie, więc w przypadku rozwoju prowadzonych działań, powiększenie powierzchni hali już istniejącej nie będzie problemem.

Cena małej hali stalowej w definicji przedstawionej powyżej (kilkaset m2), zazwyczaj nie spada poniżej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z racji dziesiątek możliwych konfiguracji, ciężko podać widełki cenowe np. dla obiektu 300m2 wszystko zależy od poszycia ścian i dachu, ilości okien czy innych dodatkowych opcji. Dlatego w przypadku zainteresowania wyceną proponujemy skorzystanie z naszego konfiguratora hali. Jest to w pełni darmowe rozwiązanie a wycenę dostaną Państwo możliwie szybko.

ZASTOSOWANIE MAŁYCH HAL STALOWYCH W BIZNESIE

Najważniejszą kwestią jest jednak nie wielkość czy cena, a fakt spełniania przez halę wymagań prowadzonego biznesu. Wspomnieliśmy że do 100m2 zazwyczaj mamy do czynienia z namiotami, a nie halami stalowymi. Jednak, nie zawsze tak jest, oczywiście małe obiekty wykorzystujące konstrukcje stalowe również się zdarzają. Zazwyczaj służą garażowaniu samochodów bądź sprzętu rolniczego. Zdarza się również wykorzystywać je w celach magazynowych, jednak na uruchomienie linii produkcyjnych są zbyt małe. W przypadku hal kilkuset metrowych już jak najbardziej zastosowanie przemysłowe znajdzie uzasadnienie. Podobnie świadczenie usług magazynowych, przechowywanie towaru czy inne aspekty powiązane z branżą logistyki mogą być realizowane przy wykorzystaniu hal stalowych. Idąc dalej doskonałym pomysłem jest wykorzystanie tych obiektów pod hale sportowe. Gry typu tenis, siatkówka czy piłka halowa mają wyznaczone rozmiary boisk i łatwo można sobie przełożyć ile miejsca potrzeba na rozgrywanie zmagań sportowych oraz ewentualne dołożenie trybun wewnątrz obiektu. Małe hale stalowe doskonale sprawdzą się również jako stacje diagnostyczne czy garaże dla tirów i ciężarówek. Oczywiście wszystko jest kwestią skali.

Podsumowując małe hale namiotowe to doskonałe rozwiązanie dla firm z różnych sektorów gospodarki, rozpoczynających biznes albo stopniowo się rozrastających. Dzięki niższym kosztom budowy, oraz większej elastyczności w skalowaniu są idealną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa.