Ile kosztuje namiot handlowy ?

Ile kosztuje namiot handlowy ?

Namiot handlowy to jedno z najtańszych rozwiązań na stworzenie komfortowej przestrzeni dla gości podczas ślubu czy widocznego miejsca na różnego rodzaju targach. Cena końcowa jest sprawą mocno indywidualną zależną od konstrukcji, poszycia i rozmiarów.

Cena konstrukcji aluminiowych a stalowych

Jedną z najważniejszych składowych kosztów jest wybór konstrukcji, oczywiście przy małych stoiskach nie ma to aż tak dużego znaczenia. Warto natomiast zwrócić uwagę, że podczas obsługi ślubów, gdy namiot musi być dłuższy i szerszy, różnica w kosztach wzrasta. Konstrukcja stalowa jest bardziej wytrzymała jednak jednocześnie cięższa i trudniejsza w demontażu. Konstrukcja stalowa jest tańsza od aluminiowej natomiast częściej wykorzystywana przy namiotach np. służących w rolnictwie.

Sprawdź wynajem hal namiotowych

Wybór poszycia i rodzaju ścian

Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt namiotu jest to z jakich materiałów zostały wykonane ściany oraz dach. Możemy skorzystać z materiałów PVC, plandeki bądź blachy, przy czym ten ostatni materiał kojarzony jest raczej z halami. Każdy z materiałów charakteryzuje się nieprzemakalnością. Dwa pierwsze rozwiązania to podobne koszta, natomiast zastosowanie blachy wyraźnie podnosi cenę końcową przedsięwzięcia.

Pozostałe czynniki mające wpływ na cenę

Do innych czynników mogących wpłynąć na koszt namiotu można zaliczyć jego projekt, dostawę, montaż oraz różnego rodzaju dodatkowe udogodnienia, jak rodzaj podłoża czy oświetlenie. W tym aspekcie bez kontaktu ze sprzedawcą, dokładna wycena będzie niemożliwa.

Sprawdź cenę swojego namiotu handlowego

Nie ma możliwości jednoznacznego określenia ceny bez wskazania przeznaczenia namiotu, jego wielkości oraz materiałów z jakich powinien zostać wykonany. Wyjątkiem są gotowe rozwiązania jak namioty typu Pagoda, gdzie jesteśmy najczęściej w stanie z góry określić cenę (o ile wymiary również będą standardowe). Właśnie dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora. Na podstawie podanych danych przygotujemy zupełnie bezpłatnie ofertę spełniającą Państwa wymagania.

_ _ _