Wiaty stalowe

Wiaty stalowe

Wiaty stalowe to jedne z najpopularniejszych konstrukcji stalowych. Ze względu na swoją wytrzymałość, wiaty idealnie sprawdzą się jako magazyny, bądź zadaszenia na maszyny. Pojęciem wiaty określamy zadaszenie terenu oparte na konstrukcji stalowej, bądź aluminiowej ze ściankami, których jest zazwyczaj przynajmniej o jedną mniej, niż ilość potrzebna do pełnego zamknięcia obiektu, albo zupełnie bez ścian. W życiu codziennym pierwszym skojarzeniem dla słowa “wiata” będzie zapewne wiata przystankowa, natomiast jak to wygląda w przemyśle?

ZASTOSOWANIE WIAT STALOWYCH

Na wstępie pokrótce przedstawiliśmy zastosowanie wiat stalowych. W tym akapicie przyjrzymy się bliżej możliwościom jakie dają wiaty stalowe, a tych jest naprawdę sporo. Zwłaszcza biorąc pod uwagę procesy produkcyjne oraz wytrzymałość konstrukcji. Wiata stalowa, na pewno sprawdzi się w warunkach niewymagających stałego śledzenia temperatur. Pomieszczenia otwarte, nawet jeżeli z 3 stron będą osłonięte i tak nie zachowują odpowiedniej wilgotności. Dlatego dla przechowywania zbiorów w stałych temperaturach na pewno lepiej nadadzą się hale namiotowe o zastosowaniu rolniczym. Natomiast to co w jednym przypadku może być minusem, w drugim będzie plusem. Naturalna wentylacja jest często wymagana, a wiata to idealne rozwiązanie dla osób które tego potrzebują. Wiaty stosowane są również jako osłona przed opadami śniegu i deszczu.

Najczęściej spotykaną gałęzią gospodarki wykorzystującą wiaty stalowe jest rolnictwo. Stosuje się je do ochrony maszyn czy bel siana. Również bardzo dobrze sprawdzają się do celów magazynowych, jednak głównie dla trwałych materiałów odpornych na zmiany pogody.

PROJEKT - PRODUKCJA I MONTAŻ WIAT STALOWYCH

Projekty wiat stalowych powstają przy wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania. Nasza firma posiada własny dział projektowania i graficzny, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć do każdego projektu dokładny opis techniczny wraz z rysunkami. Wszystko jest dokładnie obliczane i projektowane w taki sposób żeby proces produkcji przebiegł sprawnie bez najmniejszych zakłóceń, a efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami klienta i służył mu przez lata.

Konstrukcja wiaty musi być wytrzymała zarówno na warunki atmosferyczne, obciążenie śniegowe jak i silne podmuchy wiatru. Dzięki temu, że posiadamy system zarządzania jakością w spawalnictwie, mogą być Państwo pewni, że projekt podczas produkcji przemieni się w trwałą konstrukcję.

W HugeHalls Group S.A. doskonale rozumiemy jakie są realia rynku. Zdajemy sobie sprawę, że czasem trzeba zmienić lekko charakter prowadzonej działalności albo zupełnie się przebranżowić. Biznes może się również zacząć rozwijać w tempie wymagającym zwiększenie powierzchni chronionych przez wiaty. Właśnie dlatego nasze konstrukcje są dostosowane do dalszej rozbudowy.

Poza samym projektowaniem oraz produkcją, oferujemy również możliwość dostawy hali i jej późniejszego montażu. Wykonanie projektu zgodnie z normami to jedno, jednak nawet najlepsza konstrukcja niewłaściwie zamontowana może nie spełniać swojego zadania, a co najważniejsze, będzie stwarzać zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu. Warto powierzyć cały proces odpowiednio wykwalifikowanej kadrze, posiadającej wieloletnie doświadczenie w montażu hal i wiat stalowych.

DORADZTWO

Często bywa tak, że klient nie do końca wie jak powinna wyglądać jego wiata. Zna wymiary jednak ma wiele pytań dotyczących samej realizacji. Zdajemy sobie z tego sprawę, w efekcie czego otaczamy klienta wsparciem od pierwszego kontaktu, nie zostawiając go nawet po postawieniu konstrukcji. Przez cały okres gwarancyjny może na nas liczyć natomiast po jego zakończeniu warto się z nami skontaktować. Zaproponujemy wtedy korzystne rozwiązanie, a w razie pytań wspomożemy radą.

_ _ _