Hale plandekowe w biznesie

Hale plandekowe w biznesie

Pojęcie hal namiotowych zyskuje popularność z każdym rokiem. O ile w krajach rozwiniętych, do których od zeszłego roku zaliczana jest również Polska (awans z poziomu kraju rozwijającego się), nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach rozwiązania jakim są hale z plandeki czy płyty warstwowej, o tyle w krajach rozwijających się jest to ciągle rozwiązanie nowe, nie do końca traktowane na równi z tradycyjnym budownictwem. W rzeczywistości jest to rozwiązanie równie korzystne, a pod wieloma aspektami znacząco lepsze od murowanych budynków. Zdajemy sobie sprawę że rankingi rozwoju i rzeczywistość nie zawsze się pokrywają, a co za tym idzie wciąż w naszym kraju są osoby mające dylemat które rozwiązanie wybrać. Postaramy się w poniższym wpisie przedstawić zalety stosowania hal plandekowych w różnych biznesach, odpowiadając na najczęstsze pytania.

Zacznijmy od określenia czym są hale z plandeki. Jest to obiekt o konstrukcji stalowej bądź aluminiowej, którego ściany i dach wykonane są z plandeki. Najczęściej stosuje się plandeki PVC. Inne popularne materiały wykorzystywane do budowy to:

  • - Blacha trapezowa
  • - Płyta warstwowa

Nie będziemy omawiać dokładnie obu materiałów wymienionych powyżej. Jeżeli interesuje Państwa temat hal z płyty warstwowej zachęcamy do jednego z poprzednich wpisów:

Zastosowanie hal z płyty warstwowej

Natomiast temat konstrukcji wykorzystujących do budowy blachy trapezowe opiszemy w jednym z kolejnych tekstów.

BEZPIECZEŃSTWO HAL PLANDEKOWYCH

Powracając do hal z plandeki należy wspomnieć z jakiego rodzaju plandeki PVC wykonuje się poszycie ścian i dachów. W firmie HugeHalls Group S.A. w tym celu wykorzystujemy PVC o grubości 650g/m2 przy szkielecie aluminiowym oraz 900g/m2 dla zdecydowanej większości hal opartych o konstrukcje stalowe. Dla właściciela oznacza to naprawdę wysoką wytrzymałość. Plandeka nie przepuszcza wody więc nie ma obaw przed zalaniem przechowywanych w hali materiałów.

Wpływ na bezpieczeństwo, poza samym poszyciem ścian, ma typ konstrukcji na jaki się zdecydujemy. Więcej jest w stanie wytrzymać hala o konstrukcji stalowej. Jest to rozwiązanie zalecane zwłaszcza na terenach, w których występują gęste opady śniegu i silne podmuchy wiatru. Dla obiektów sezonowych, tymczasowych bądź wystawowych polecamy konstrukcje aluminiowe, które z założenia powinny być wykorzystywane w sezonie letnim. Hale stalowe projektujemy w taki sposób, że nie wymagają odśnieżania przy kilku czy kilkunastu centymetrach śniegu. Są to obiekty w pełni bezpieczne na które udzielamy gwarancji.

ZASTOSOWANIE HAL PLANDEKOWYCH

Gdy już odpowiedzieliśmy na wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, kolejnym aspektem wartym poruszenia jest przedstawienie możliwych form zastosowania hal wykonanych z plandeki. Jest ich naprawdę sporo. Najczęściej wykorzystywane są w firmach potrzebujących powierzchni magazynowych. Wynika to z faktu, że jest to w pełni bezpieczna, znacząco tańsza i szybsza w realizacji opcja poszerzenia przestrzeni magazynowych niż w przypadku hal murowanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również hale aluminiowe z poszyciem PVC wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych. Chronią zarówno maszyny jak i zbiory rolników. Kolejnym ciekawym pomysłem na wykorzystanie hal plandekowych są targi oraz inne masowe imprezy. Można w nich urządzić stoiska i punkty gastronomiczne.

PRZEWAGI HAL PLANDEKOWYCH

Wspomnieliśmy o bezpieczeństwie i szerokim zastosowaniu hal namiotowych, ale przecież hala murowana również gwarantuje bezpieczeństwo i można w niej prowadzić takie same rodzaje działalności. Zatem dlaczego wybrać hale namiotowe zamiast tradycyjnego budownictwa? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka, a każda bardzo zachęcająca. Zacznijmy od podstawowej i zapewne dla wielu najważniejszej, a mianowicie cenie. Ta jest znacząco niższa od budynku ceglanego, różnica może sięgać nawet 30%. Aspektem nie do przecenienia jest na pewno mobilność. Hale namiotowe można śmiało zdemontować i zamontować w nowym miejscu. Dodatkowo z racji struktury budowy nie ma żadnych ograniczeń przed powiększeniem już dostępnej przestrzeni poprzez wydłużenie hali. Można tutaj płynnie przejść do kolejnego plusa inwestowania w nowoczesne rozwiązania. W przypadku gdy gospodarkę dotknie recesja i firmie będzie się gorzej wiodło można odsprzedać hale, a z racji tego, że istnieje opcja jej zdemontowania i transportu w dowolne miejsce, grono potencjalnych klientów nie ogranicza się do ściśle określonego regionu kraju.

Podsumowując cały temat, hale namiotowe do zalet tradycyjnego budownictwa dokładają dużą mobilność, łatwą rozbudowę oraz możliwość bezproblemowej dalszej odsprzedaży. Hale plandekowe mogą stać się ważną częścią Państwa biznesu. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty jako sprawdzonego producenta hal namiotowych i w razie zainteresowania do kontaktu.

_ _ _