HALE Z PŁYTY WARSTWOWEJ

HALE Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Czy istnieje sposób na zaoszczędzenie kosztów prowadzenia firmy, budując uniwersalną, dostosowaną do wszelkich potrzeb i w dodatku mobilną siedzibę przedsiębiorstwa? Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne możliwości stawia przed nimi budowa przenośnej, świetnej jakościowo i taniej hali z płyty warstwowej, zamiast murowanego budynku. Warto się dowiedzieć, jak korzystny wpływ na rozwój biznesu, może mieć postawienie na postęp i innowację.

Płyta warstwowa – funkcjonalność i nowoczesny design

Płyty warstwowe to nowoczesne rozwiązania znajdujące wiele zastosowań, szczególnie w budownictwie. Jest to połączenie lekkiej pianki poliuretanowej albo polistyrenowej z płytami z PCV, aluminium, sklejki. Pianka znajdująca się pomiędzy dwiema płytami powoduje, że ścianka jest lekka i łatwo poddaje się obróbce. Płyta tego rodzaju odpowiednia jest zarówno jako ścianka działowa, jak i może służyć do postawienia całorocznego budynku. Budynki z płyty warstwowej opierają się na konstrukcjach stalowych lub aluminiowych, dzięki czemu ich postawienie jest niezwykle szybkie. Płyty warstwowe charakteryzują się nowoczesnym, schludnym, estetycznym i surowym wyglądem, który jest obecnie bardzo modny i doceniany przez projektantów. Mają również multum zastosowań: stosuje się je do wypełnienia drzwi, okien, jako elementy fasady, czy jako ściany budynków. Garaż z płyty warstwowej to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mają funduszy, czasu i miejsca na zabudowę murowaną dla samochodu. Taki garaż stworzy właściwe warunki dla przechowywania pojazdów, niczym nie ustępując cegłom i pustakom. Budynki dla motoryzacji to też hale warsztatowe. Z płyty warstwowej mechanicy bardzo chętnie tworzą warsztaty samochodowe, gdyż prościej je utrzymać niż budynki murowane, a w razie wyeksploatowania czy zniszczenia, można je zmodernizować po niższych kosztach. Często stosuje się ten rodzaj zabudowań również w przemyśle, produkcji i rolnictwie.

Czym wyróżniają się hale z płyt warstwowych

Budowa hali z płyty warstwowej jest innowacyjnym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. W niedalekiej przyszłości będzie to zapewne standardem w firmach przemysłowych i wyprze murowane zabudowania. Takie hale są przede wszystkim dźwiękochłonne, odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą bez problemu funkcjonować przez cały rok (również w zimie) i charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością. Warto wiedzieć, że dzięki wyborowi płyt warstwowych, można wpływać na akustykę i temperaturę wewnątrz hali. Ma to spore znaczenie przy budowie hal produkcyjnych. Z płyty warstwowej można stworzyć również miejsce przeznaczone dla potrzeb rolników np. do przechowywania zbiorów, nawozów, maszyn rolniczych, a nawet do hodowli zwierząt gospodarskich. Budynek gospodarczy z płyty warstwowej jest znacznie wygodniejszy niż murowany ze względu na łatwiejsze utrzymanie w czystości. Ponadto istnieje możliwość szybkiej rozbudowy, bez konieczności przeprowadzania długotrwałych remontów.

Sprawdź ile kosztuje namiot handlowy

Koszt budowy hali z płyty warstwowej

Największą zaletą, która kusi przedsiębiorców i inwestorów do zmiany infrastruktury z murowanej na lekkie, funkcjonalne hale z płyt warstwowych, to niski koszt budowy, który jest przeszło o połowę niższy. Możliwość przenoszenia, wydłużenia czy skracania, to aspekty zdecydowanie przemawiające za halą z płyty warstwowej. Cena takiego przedsięwzięcia zależy od czynników takich jak: metraż i powierzchnia hali, użyte materiały konstrukcyjne (halę można obłożyć dodatkowo np. blacha trapezową), wymagana wytrzymałość (czy ma to być hala całoroczna, czy postawiona np. tylko na okres letni), od jej zastosowania i celu (budynek produkcyjny, czy namiot handlowy) Przy wycenie uwzględnia się też m.in. przygotowanie projektu, fundamentów, montaż szkieletu ze stali bądź aluminium, położenie posadzki, ścian, dachu, transport części i robociznę.

Firma HugeHalls Group S.A. posiada w swojej ofercie gotowe hale dla celów przemysłowych, o różnych wymiarach i zastosowanych materiałach konstrukcyjnych. Dzięki temu postawienie hali przebiega szybko i sprawnie. Dla klientów, którzy mają indywidualne wymagania, wynikające, chociażby z wyjątkowego profilu działalności, HugeHalls Group S.A. oferuje realizację projektu na specjalne zamówienie. Szeroka oferta i kompleksowa obsługa zapewnią każdemu klientowi jakość i standard na najwyższym poziomie.

_ _ _