Wynajem hal namiotowych

Wynajem hal namiotowych

Ostatnimi czasy przemysł w Polsce znacznie się rozrósł. Rośnie zapotrzebowanie na pomieszczenia gospodarcze, magazyny czy biurowce. Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju hale namiotowe. Na rynku można znaleźć wiele firm zajmujących się sprzedażą oraz wynajmem hal. I tu pytanie: co jest bardziej opłacalne - wynająć czy kupić hale?

Zależy to od wielu aspektów. Jeśli zapotrzebowanie na hale jest krótkotrwałe to bardziej opłacalne jest wynajęcie hali. W sytuacji dłuższego zapotrzebowania na halę warto zastanowić się nad jej zakupem.

Sprawdź jak wybrać hale namiotową

Zalety nowych hal namiotowych

Hala namiotowa zakupiona bezpośrednio u producenta jest najlepszym produktem. Można zamówić halę “szytą na miarę” czyli hale dostosowaną do naszych potrzeb i oczekiwań, na dokładnie takie wymiary i parametry jakie potrzebujemy. Dodatkowo hale namiotowe produkowane są również na obciążenia śnieżno-wiatrowe, które obowiązują na terenie gdzie owa hala ma zostać postawiona. W sytuacji wynajmu hal wybieramy halę dostępną, o standardowych wymiarach i uniwersalnych parametrach.

Kolejną korzyścią zakupu nowej hali namiotowej jest dłuższy okres gwarancji niż w przypadku zakupu używanej hali bądź wynajmu. Swobodniej oraz efektywniej wykorzystuje się halę mając świadomość szybkiej naprawy hali w razie jej usterki.

Z zakupem nowej hali namiotowej wiąże się wyższy koszt. Za wysoką jakość produktu, projekt oraz jej montaż musimy zapłacić odpowiednio więcej, ale długoterminowo to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. W przypadku braku chęci dokonania wynajmu i zakupu na stałe hali z pomocą przychodzą banki które bardzo chętnie leasingują hale namiotowe bądź udzielają na nie pożyczek. Spłacając ją co miesiąc można z niej korzystać, nie odczuwając od razu jej ceny.

Zakup hali namiotowej to również potencjalne korzyści podatkowo-księgowe. Istnieje możliwość odliczenia całości VAT oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu. Koszty hali namiotowej można również zamortyzować.

_ _ _